Skarby sztuki (nie tylko) sakralnej, czyli Muzeum Diecezjalne w Tarnowie

Kto w trakcie wizyty w Tarnowie zdecyduje się zajrzeć do tutejszego Muzeum Diecezjalnego, też nie będzie żałować. W tym miejscu można zapoznać się z wyjątkowymi zabytkami sztuki – nie tylko tej sakralnej. Zwiedzanie muzeum będzie jednocześnie szansą na lepsze poznanie najstarszych kamienic, jakimi może się pochwalić Tarnów. Jedną z nich jest Dom Mikołajowski z 1524 roku, zbiory prezentowane są też we wnętrzach Akademioli – budynku, w którym mieściła się dawniej filia Uniwersytetu Krakowskiego i który był pierwszą szkołą na terenie Tarnowa.

Z jakimi zbiorami można się spotkać w czasie zwiedzania tego muzeum? Tkaniny kościelne oraz obrazy o tematyce sakralnej tworzą tu ważną kolekcję, jednak muzeum to będzie ciekawym celem wycieczki i dla tych, którzy stawiają na sztukę ludową. Obrazy na szkle, zbiór porcelany, gotycka rzeźba z terenów Małopolski – oto atrakcje, z jakimi można się spotkać w tym miejscu.

Czas spędzony na terenie Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie nie będzie czasem straconym, a prezentowane w jego wnętrzach eksponaty oczarują każdego. A że wystawa mieści się w uroczych kamieniczkach, które urzekają swym historycznym charakterem, zwiedzanie zbiorów dawnej sztuki każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń.