Muzeum Kresów to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może nas oczarować Lubaczów. Kto w czasie wycieczki po Roztoczu Południowym odwiedzi to miejsce, ten z pewnością nie będzie żałować. Jakie atrakcje sprawiają, iż ta placówka muzealna cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających?

Dla kogo wizyta w tym miejscu może się okazać wyjątkowo ciekawym doświadczeniem?

Powodów, dla których warto odwiedzić Muzeum Kresów w Lubaczowie, jest sporo. Podobnie jak warto zobaczyć wyjątkowe atrakcje muzealne w Bielsku-Białej, tak samo i tutaj naprawdę warto się pojawić. Muzeum to jest dziełem miejscowego pedagogia, wielkiego społecznika i pasjonata historii – pana Włodzimierza Czerneckiego, który jeszcze przed wybuchem II wojny światowej zaczął gromadzić eksponaty związane z ziemią lubaczowską i nie tylko. Dzięki jego kolekcji w 1958 roku w Lubaczowie mogło rozpocząć swą działalność Muzeum Regionalne, które z czasem przekształciło się w tak popularne dziś Muzeum Kresowe.

Jakie atrakcje czekają w tym muzeum na zwiedzających?

Ekspozycja Muzeum Kresowego w Lubaczowie jest szeroka i zróżnicowana, dzięki czemu każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Jednych oczarują tutejsze zbiory historyczne, dzięki którym można zdobyć sporo ciekawych wiadomości na temat przeszłości Lubaczowa oraz jego najbliższej okolicy, inni skupią się na zbiorach sztuki, godnie reprezentowanych m.in. przez portrety sarmackie. Sporo uwagi poświęcono tu również kulturze kresowej i jej sztuce, a piękne obrazy i ludowe rzeźby mogą oczarować każdego z nas. W lubaczowskim muzeum czeka też na zwiedzających wspaniała kolekcja etnograficzna, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.