Wycieczka po mniej popularnych polskich muzeach i skansenaach

Jeżeli uwielbiasz dawne życie, z pewnością odwiedzanie skansenów jest dla Ciebie nie lada rozrywką.

Dzięki temu można poznać dawną kulturę i zobaczyć, jak dawniej toczyło się życie.

Skansen w Maurzycach

Kolorowe chaty znajduje się niedaleko Łowicza. Nie możesz tego przegapić! Świetnie zachowane do dziś budowle, włącznie z kościołem i budownictwem ludowym sprawiają, że spokojnie można spędzić tutaj kilka godzin na zwiedzaniu spacerowym krokiem.

Skansen Lokomotyw w Karsznicach

Niemniejszym zainteresowaniem odbiorców cieszy się skansen w Karsznicach. Wizytą w tym miejscu szczególnie zachwyceni będą miłośnicy lokomotyw. Dzięki szczególnemu dbaniu czas spędzony w tym miejscu dostarczy wiele rozrywki oraz aktywnie spędzonego czasu. Tutaj więcej o niesamowitym skansenie lokomotyw w Karsznicach.

Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Także Wielkopolska i Pobiedziska znajdujące się niedaleko Poznania mogą poszczycić się niebanalną atrakcją. Mowa o skansenie z miniaturami najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budowli regionu. Warto odwiedzić znajdujący się niedaleko Gród Pobiedziska, gdzie poczujesz się jak w prawdziwym średniowiecznym grodzie.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Choć w nazwie pojawią się ,,muzem” to jest to jeden z największych skansenów w Polsce. Zwiedzać można indywidualnie lub z przewodnikiem. To odtworzone galicyjskie miasteczko, gdzie można zajrzeć do chat, sprawdzić, jak ludzie kiedyś międzypokoleniowo mieszkali w jednej izbie. Nie zabraknie też sklepiku z pamiątkami, poczty, czy stanowisk dawnych zawodów.

Skansenów w Polsce nie brakuje

Są to miejsca bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, także zamieszkujących dany region. Można dowiedzieć się wielu ciekawostek, sprawdzić, jak w zależności od miejsca różni się wystrój chat, czy używane sprzęty.