Egipskie muzea są warte odwiedzenia!

Egipt jest krajem wyjątkowym, a ograniczanie jego atrakcji turystycznych do piramid oraz raf koralowych jest wielkim błędem. O tym, jak piękny i zróżnicowany jest to kraj, każdy z nas może się przekonać podczas wycieczki po jego stolicy.

Kair to moc ciekawych zabytków, a jednocześnie miasto, w którym znalazły dla siebie miejsce najwspanialsze placówki muzealne w tej części świata. Kair może z dumą prezentować swe zbiory, a dzięki ciekawym wystawom każdy z nas może poznać Egipt i jego dzieje w ciekawy sposób. W czasie wycieczki po egipskiej stolicy wystarczy odwiedzić takie placówki, jak Muzeum Sztuki Islamskiej, Muzeum Koptyjskie oraz Muzeum Egipskie. Każda z tych placówek zasługuje na uwagę. W Muzeum Sztuki Islamskiej doskonale poczują się wszyscy miłośnicy sztuki – nie tylko tej egipskiej. Prezentowane są tu przecież dzieła pochodzące z takich państw, jak Turcja czy też Irak. Na wielu turystach największe wrażenie robią jednak te zbiory, dzięki którym można odkryć bogactwo sztuki i kultury dawnej Persji. Niezwykłymi zbiorami może się też poszczycić Muzeum Koptyjskie, którego specjalizacją jest późny okres rzymski oraz wczesne średniowiecze. To specyficzny okres w dziejach Egiptu, który może się pochwalić wyjątkowymi zabytkami oraz ciekawymi wydarzeniami. Warto poznać je lepiej w czasie wycieczki po Kairze.

Ostatnia placówka muzealna, z którą Egipt kojarzony jest na całym świecie, to Muzeum Egipskie. Dla wielu turystów to ono jest najważniejszym punktem w programie wycieczki po mieście, które zadziwia ogromną ilością zabytków znajdujących się na jego terenie. Muzeum to przedstawia najbardziej fascynujące zabytki egipskie, a więc obiekty pochodzące z najważniejszych stanowisk archeologicznych tego kraju.

Kolekcja zabytków pochodzących z grobowca Tutenchamona to duma tej placówki, choć i inne eksponaty mają wyjątkową wartość.

1 thought on “Egipskie muzea są warte odwiedzenia!

  1. W końcu Starożytny Egipt to jedna z kolebek naszej cywilizacji. Chociaż nie jestem fanem niektórych muzeum, to jest warte odwiedzenia.

Comments are closed.