Muzeum im. Stanisława Fischera – kulturalna atrakcja Bochni

Choć dla wielu turystów głównym celem wycieczki do Bochni jest tutejsza kopalnia soli, warto zwrócić uwagę i na te atrakcje, które czekają na powierzchni ziemi.

Nie brak tu przecież ciekawych zabytków architektury oraz placówek muzealnych, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Jedną z tych ciekawszych jest Muzeum im. Stanisława Fischera. Urządzone w zabudowaniach dawnego klasztoru dominikańskiego, może się pochwalić ciekawą ekspozycją.

Dlaczego warto tu zajrzeć w trakcie wycieczki po Bochni?
Muzeum im. Stanisława Fischera swą działalność rozpoczęło w 1959 roku, a jednym z jego głównych założycieli był patron placówki, znany działacz społeczny i nauczyciel – Stanisław Fischer. Jaka ekspozycja czeka w tym muzeum? Z pewnością warto tu zajrzeć ze względu na ciekawą kolekcję dawnej rzeźby ludowej i malarstwa.

Dla miłośników historii nie lada gratką będzie wystawa przedmiotów pochodzących ze stanowisk archeologicznych oraz cenne kolekcja starodruków. W miejscu tym można zdobyć wiele cennych informacji na temat miasta i jego historii, można też poznać dzieje tutejszej kopalni soli. Całość robi ogromne wrażenie i sprawia, że pobyt w Bochni staje się dla turystów jeszcze ciekawszym doświadczeniem.