Poznaj kulturę minojską – muzea w Grecji

Urlop w Grecji to świetna przygoda, a jednocześnie wyjątkowa szansa na poszerzenie swej wiedzy z zakresu historii i sztuki. Gdzie warto się wybrać, by odkryć tajniki tak ważnej dla Europy kultury minojskiej?

Kultura minojska godnie reprezentowana jest na największej greckiej wyspie, czyli na Krecie. Wycieczki po tej wyspie to wspaniała przygoda, a biura podróży bardzo chętnie uwzględniają w ich programie te miejsca, które przypominają o kulturze minojskiej. Rozwijała się ona na Krecie od epoki brązu, a jej wpływ na kulturę Grecji i całej Europy był ogromny. Do dziś dzieła sztuki związane z tą cywilizacją wzbudzają zachwyt i sprawiają, że Kreta dla wielu osób staje się niezwykle ważnym kierunkiem podróży. Gdzie warto się wybrać, by poczuć magię tej kultury? Najcenniejszymi skarbami są tu zespoły pałacowe, które można ujrzeć m. in. w Fajstos oraz w Knossos. Te zabytki to wyjątkowe pamiątki sprzed wieków, obok których nie można przejść obojętnie.

Miłośnicy tej cywilizacji koniecznie powinni tez zajrzeć do Malii, która pochwalić się ciekawymi wyrobami ze złota oraz minojską ceramiką, reprezentującą bardzo wysoki poziom artystyczny.